شرکت بازرگانی و تولیدی مرجانکار (سهامی عام)

تولید کننده آجر ایتال، بلوک سقفی و تیرچه فلزی

 

بتن سبك اتوكلاوي

فرآیند تولید AAC

بتن سبك اتوكلاوي يا AAC مخلوطی از سیلیس( ماسه سيليسي)، سیمان ، آهک و پودر آلومینیوم است که به قطعات مورد نیاز ساختمانی بریده و درحرارت ۲۰۰ درجه سانتی گراد و فشار ۱۲ اتمسفر دراتوکلاوها پخته می شود.

 

1-  مواداولیه شامل سیلیس و آب در آسیاب تر بصورت دوغاب یا گل در آورده می شود و درآسیاب خشك مواد مورد مصرف شامل سیلیس ، آهک و سیمان بصورت خشک پس از توزینوارد میکسرهای مخصوصی شده ودر مدتزمان لازم و مشخص كليه مواد مخلوط می شوند و به محل قالب ریزی انتقال داده می شوند.

2- مواد مخلوط شده در داخل قالبهایی که هر کدام تقریبا ۳ متر معکب گنجایشدارند ریخته میشوند. مخلوط نیمی از حجم قالبها را پر می کند . این موادپس فعل و انفعالات شیمیایی در زمانی مشخص بصورت قالبهای مورد نظر در می آیند.

3-در مرحله بعد سطح خارجی قالبها برداشته می شود تا یک سطح هموار ومشخصی از تمام قالبها نمایان شود در این قسمت دیوارهای جانبی قالبها جدا شده و ازواگنها جدا می شوند و آنگاه به بخش برش انتقال می یابند .

4- در این بخش پس از دیوارهبرداری از قالبها ، ابتدا برشهای عرضی به قالبها داده می شود و آنگاه برشهای طولی قالبهاانجام خواهد شد .

5- پس از مرحله برش ،قالبهای هبلکس درمرحله پخت وارد اتوکلاوها می شوند و به مدت 5تا13ساعت در حرارت ۲۰۰ درجه سانتی گرادو با فشار ۱۲ اتمسفر پخته و عمل آوری می شوند.

ورود به سایت

حاضرین در سایت

ما 23 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

امام علی علیه السلام: مَا أَكْثَـرَ اَلْعِبـَرَ وَ أَقَـلَّ اَلاِعْتِبَـارَ چه بسيار است پنـدها و چه اندكاند، پنـد پـذيران. نهج البلاغه/کلمات قصار 297