شرکت بازرگانی و تولیدی مرجانکار (سهامی عام)

تولید کننده آجر ایتال، بلوک سقفی و تیرچه فلزی

 

تاریخچه مرجان کار

شركت بازرگاني و توليدي مرجان كار در بيستم فروردين ماه سال 1360 با نام مرجان كار با مسئوليت  محدود با سرمايه دو ميليون ريال با موضوع واردات و صادرات و فروش كالاهاي مجاز توسط بخش خصوصي تاسيس و تحت شماره 40088 در اداره ثبت شركتها و مالكيت صنعتي تهران به ثبت رسيد .

در سال 1362موافقت اصولي تاسيس كارخانه آجر و بلوك سفالي با ظرفيت سالانه 18 ميليون قالب بلوك سقفي ،از وزارت صنايع اخذ گرديد.

در سال 1368 مركز شركت به شهرستان  گرگان منتقل و تحت شماره 1156 در اداره ثبت شركتهاي گرگان به ثبت رسيد.

این شرکت  از تواناترین و بزرگترین واحدهای تولیدی فعال در صنعت ساختمان و تولیدکننده آجر سفال است که سهم عمده ای از بازار گلستان و مازندران را در اختیار دارد. این شرکت از سال 1379 با بکارگیری کوره تونلی کاملاً خودکار و دستگاههای پیشرفته تولید خود را آغاز نمود و در سال 1388 در هیات پذیرش فرابورس ایران پذیرفته شد.

از مزایای ویژه خط تولید آجر شرکت مرجان کار، پخت خشت با استفاده از کوره تونلی است که از جدیدترین فناوریهای روز دنیا است. کاربرد این نوع کوره شرایط پخت یکسانی برای همه طبقات خشت فراهم کرده و موجب یکنواختی در رنگ و استحکام محصول نهایی می شود. ضمن این که مصرف گاز کوره تونلی نسبت به کوره های هوفمن بسیار کمتر، و بهره وری انرژی و در نتیجه سوددهی تولید بسیار بیشتر از شرکتهایی می باشد که از کوره های هوفمن استفاده می کنند که این خود امتیاز بسیار مهمی در طی اجرای قانون هدفمندی یارانه ها محسوب می شود.

از ویژگیهای دیگر شرکت مرجان کار که آن را از بسیاری از رقبایش متمایز کرده است مالکیت 14 هکتار معدن با خاک خوب و دارا بودن آزمایشگاهی کاملا مجهز جهت کنترل کیفیت تولیدات شرکت است.

 

 

طرح های توسعه اجرا شده:

در اواخر سال 1390 خط جدید تولید آجر سفالی با توان تولید روزانه 60000 قالب تیغه 10 راه اندازی گردید.

راه اندازی این خط تولید موجب به کارگیری سرمایه های راکد شرکت از قبیل کوره هوفمن و سوله قدیمی شرکت

گردیده است.

خط تولید خرپای فلزی و تیرچه صنعتی نیز در همین سال راه اندازی گردید. توان تولید سالانه این کارخانه بالغ بر 2 میلیون متر خرپا و حدود 700 هزار متر تیرچه است.

 

مشخصات کارخانه

          خط تولید قدیم : ظرفیت تولید سالانه 15میلیون قالب بلوک سقفی 20 همگن شده با برش 20 سانتی متر، یا 13 و 350 میلیون قالب بلوک سقفی 20 همگن شده با برش 22/5 سانتی متر

          خط تولید جدید تیغه: ظرفیت تولید سالانه 20میلیون قالب تیغه سفالی10

          خط تولید تیرچه و خرپای فلزی :ظرفیت تولید سالانه تولید 2میلیون متر خرپا و700هزار متر تیرچه

          مساحت سایت کارخانه :                        حدود 5 هکتار

          مساحت معدن :                                   حدود 14 هکتار

          مساحت سالنها وساختمانها:                     17،374  متر مربع

          مساحت خیابانها و فضای سبز:                 37،392 متر مربع

          میزان برق مصرفی :                            2،000کیلو وات

          میزان سوخت :                                  1،800 متر مکعب گاز طبیعی

 

شرکت از منظر بورس اوراق بهادار

 

شرکت بازرگانی و تولیدی مرجان کار در تاریخ 1388/5/18 در هیئت پذیرش فرابورس ایران در بخش ” ساخت سایر محصولات کانی غیر فلزی“ گروه و طبقه“ ساخت کالای سیمانی، بتنی و گچی ” با کد ”01-95-26“ با نماد ”کمرجان“ پذیرفته شده و سهام آن برای اولین بار در تاریخ 1388/7/6 مورد معامله قرار گرفته است.

 

 

ورود به سایت

حاضرین در سایت

ما 21 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

حضرت مهدی (علیه السلام) ما أرْغَمُ أنْفُ الشَيْطانَ بِشَىءٍ مِثْلَ الصَّلاةِ، فَصَلِّها وَ أرْ غَمْ أنْفَ الشَّيْطانَ؛ با هيچ چيز مثل نماز، بينى شيطان به خاك ماليده نمى شود پس نماز را به پادار و بينى شيطان را به خاك بمال. بحارالانوار، ج 53، ص 182